İyontoforez Cihazı Kullanımı

1-Su kaplarını yarısına kadar çeşme suyu ile doldurunuz.(El ya da ayak batırıldığında taşmayacak şekilde). Cihaz ve kablardaki kırmızı ve siyah fişlere kırmızı siyah kabloları takınız.


2-Cihazın fişini prize takınız.(220. Volt) (Cihazınız bataryalı ise şarj edin.)

3-ON-OFF düğmesini açınız.(Cihazın arkasında)


4-Polarite düğmesini sağa yada sola çeviriniz.İlk uygulamada önemli değildir.Ancak ikinci ve takip eden uygulamalarda bu gün sağa çevrili ise yarın sola çeviriniz.Uygulama yaparken polarite düğmesine dokunmayınız.

5-El ya da ayaklarınızı su kablarına koyunuz.

6-Cihazı; pedal ile ya da pedalsız kullanabilirsiniz.Pedal girişi cihazın arkasındadır.UP tuşuna sürekli basarak akım bip sesiyle yavaş yavaş yükselir.DOWN tuşuna basarak akım yavaş yavaş düşer.

7-Pedalsız kullanımda; doz ayar butonunu sağa çevirerek akım yavaş yavaş artırılır.(İstenilen seviye akımın hissedildiği noktadır.)Akımı düşürmek için doz ayar butonunu sola çevirerek akımı düşürebilirsiniz.

8-Tedavi süresi hekimin verdiği süredir.Literatürde 10-40 dakika arası önerilir.

9-Süre dolduğunda DOWN butonuna sürekli basarak sıfır konumuna getirilir.Ayak uygulamasında cihazın üzerindeki doz ayar butonunu sola çevirerek sıfır konumuna getirebilirsiniz.

10-Cihazı ON-OFF düğmesinden kapatıp; su kablarını boşaltınız.

11-Kullanımdan sonra metal paslanmaz çelik elektrotları ve su kablarını yıkayınız ve kurulayınız.(mutfak temizlik malzemeri ile yıkayabilirsiniz.)

12-Aynı suyu tekrar kullanmayınız.

Not:Cihazı maksimum dozda kullanmanıza rağmen yeterli sonuç alamadıysanız su kablarına bir miktar tuz ilave ediniz. (Kaya tuzu önerilir.) Tuz miktarı 5 gram kadar.


TOPLAM TEDAVİ SÜRESİ ÜÇ HAFTA (21 GÜN) TAVSİYE EDİLİR.

Konuşmayı başlat
Soru sormak için bağlanın!
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz? (Cevap süresi değişkenlik gösterebilir)