İyontoforez Tedavisi

Hiperhidroz (Aşırı el ve ayak terlemesi) çözümü İyontoforez Tedavisi

Hiperhidroz (Aşırı Terleme) genellikle avuç içlerinde, ayak tabanları ve koltuk altlarında görülür. İyontoforez basit, güvenli ve etkili bir tedavidir.

İyontoforez, elektrik akımı kullanılması yoluyla deri içine
çeşitli iyonların girişidir ve hiperhidroz tedavisindeki etkinliği
ve güvenilirliği uzun yıllardır bilinmektedir.

Elektronların aynı yönde ve aynı yoğunlukta hareket etmesiyle oluşan akıma doğru akım denir. Kullanılan akım tipi düşük voltajlı düz akımdır. Doğru akımlardan negatif ya da pozitif fazı olan monafazik akımlar olarak da söz edilir.

Elektronların dizi halinde sıralandığı bu tek yönlü akımın en önemli özelliği kutuplaşma etkisidir. Bu etkiden iyontoforezde yararlanılır.

Doğru akım aracılığı ile tedavi edici maddelerin verilmesine İyontoforez denir. Aşırı el ve ayak terlemesinin tedavisinde musluk suyu kullanılır. Yapılan araştırmalar musluk suyunun yıllarca hiçbir zorluk yaratmadan kullanılabileceğini göstermektedir.

Doğru akım üretecine, iki adet su kabına kablolar ile bağlanılır.

NOT: Elektrotlar su kabı ile delikli kab arasına konulur. Amaç elektrodla direkt teması önlemek içindir.

Zararsız acısız bir tedavi yöntemidir. Galvanik akım üreteci elektrikle çalışır. Frekansı yoktur. Hasta güvenliği için akım koruma sistemine sahiptir. 21 gün uygulama yapılır 1 yıl aşırı terleme el ayak terleme sorunu çözülür. Cihazımızın klinik modeli yıllardır hastanelerde de hizmet vermektedir.

En çok satılan dijital model iyontoforez cihazımızı inceleyin:


 

Gün Medikal İyontoforez Cihazı

Konuşmayı başlat
Soru sormak için bağlanın!
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz? (Cevap süresi değişkenlik gösterebilir)